Winterland

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winterland

Rpg

Navigare

Povestea forumului

Mar Oct 06, 2009 4:12 am Scris de Elizabeth von Habsburg

Poveste


In sec. XXI
O sincronizare perfecta in doua parti de lume separate. Un telefon, doua maini ce raspund.
Vid.

Mijlocul sec. XVII
-Printesa Elizabeth?
Ochii mijiti, se trezi realizand ca nu stie unde e!
Dupa cateva luni
Elizabeth afla ca trebuie sa se insoare cu fratele ei printul de Habsburg.

Actiunea se petrece iarna


Pe scurt, in acest rpg este vorba despre doua …

[ Lectura completa ]
Protocolul

Mar Oct 06, 2009 3:59 am Scris de Elizabeth von Habsburg

Protocol:

Art.1. Pe forum sunt acceptate doar personaje reale, cu o tinuta adecvata timpului nostru.[respectiv sec XVIII-XIX]
Art2. Orice insulta adresata vreunui cetatean sau nobil va fi aspru pedepsita. In functie de gravitatea insultei se va pedepsii cu un avertisment, la trei avertismente veti intra la inchisoare[ban/sau in interdictia de a mai posta] intre 5 si 4 zile.
Art3. Orice neregula in legatura cu forumului va fi prezentata printesei sau …

[ Lectura completa ]

2 participanți

    Balul de la miezul noptii [sala de bal]

    Alice
    Alice


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 11/10/2009

    Balul de la miezul noptii [sala de bal] Empty Balul de la miezul noptii [sala de bal]

    Mesaj  Alice Lun Oct 19, 2009 3:26 am

    Era miezul noptii.Toti nobilii din toate colturile tarii erau adunati in sala de bal.Acestia dansau pe muzica lenta cantata de orchestra.Insa nu si eu... .Stateam la pervaz si priveam in gol vremea de afara.De cateva minunte incepu o ploaie ce nu parea sa tina mult.Nu prea eram bine dispusa,ma simteam ciudat de singura in acea noapte cetoasa de iarna.
    Edward
    Edward


    Mesaje : 5
    Data de înscriere : 19/10/2009

    Balul de la miezul noptii [sala de bal] Empty Re: Balul de la miezul noptii [sala de bal]

    Mesaj  Edward Mar Oct 20, 2009 12:53 am

    Am observat cu usurinta cine privea pe fereastra.Buclele elegante si silueta ei de invidiat ma faceau sa-mi dau seama cu cine m-am casatorit.Am mers in liniste in spatele ei si am intrebat:
    -Alice?
    Alice
    Alice


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 11/10/2009

    Balul de la miezul noptii [sala de bal] Empty Re: Balul de la miezul noptii [sala de bal]

    Mesaj  Alice Mier Oct 21, 2009 5:09 pm

    Am tresarit usor cand am auzit vocea joasa,stiam deja cine era asa ca m-am intors catre el
    -Conte...imi cer scuze ca nu v-am vazut.Brusc nu ma mai simteam deloc in largul meu...in preajma lui simteam ca nu mai aveam deloc libertate.

    Continut sponsorizat


    Balul de la miezul noptii [sala de bal] Empty Re: Balul de la miezul noptii [sala de bal]

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 10:12 am