Winterland

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winterland

Rpg

Navigare

Povestea forumului

Mar Oct 06, 2009 4:12 am Scris de Elizabeth von Habsburg

Poveste


In sec. XXI
O sincronizare perfecta in doua parti de lume separate. Un telefon, doua maini ce raspund.
Vid.

Mijlocul sec. XVII
-Printesa Elizabeth?
Ochii mijiti, se trezi realizand ca nu stie unde e!
Dupa cateva luni
Elizabeth afla ca trebuie sa se insoare cu fratele ei printul de Habsburg.

Actiunea se petrece iarna


Pe scurt, in acest rpg este vorba despre doua …

[ Lectura completa ]
Protocolul

Mar Oct 06, 2009 3:59 am Scris de Elizabeth von Habsburg

Protocol:

Art.1. Pe forum sunt acceptate doar personaje reale, cu o tinuta adecvata timpului nostru.[respectiv sec XVIII-XIX]
Art2. Orice insulta adresata vreunui cetatean sau nobil va fi aspru pedepsita. In functie de gravitatea insultei se va pedepsii cu un avertisment, la trei avertismente veti intra la inchisoare[ban/sau in interdictia de a mai posta] intre 5 si 4 zile.
Art3. Orice neregula in legatura cu forumului va fi prezentata printesei sau …

[ Lectura completa ]

4 participanți

    O plimbare pe malul lacului

    Alice
    Alice


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 11/10/2009

    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Alice Lun Oct 12, 2009 4:13 am

    -Pe mine nu ma prea incanta,imi aduce aminte de vremurile cele mai intunecate din viata mea,totusi incerc sa ma acomodez cu situatia.
    Contesa isi indrepta privirea spre print.
    Francis von Habsburg
    Francis von Habsburg
    Admin


    Mesaje : 123
    Data de înscriere : 07/10/2009
    Localizare : Schönbrunn

    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Francis von Habsburg Mar Oct 13, 2009 2:24 am

    Mi-am aplecat privirea cateva secunde, pastrand linistea.
    - Va inteleg. Este, de asemenea, o vreme plina de energie negativa.
    M-am uitat la ea, analizand-o. Avea buclele mari, frumoase, prinse elegant si lasate pe umeri. Imi parea deosebit de frumoasa.
    Suzu Yuki
    Suzu Yuki


    Mesaje : 17
    Data de înscriere : 10/10/2009

    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Suzu Yuki Mar Oct 13, 2009 3:10 pm

    Statea pe malul lacului si se holba la ei"Wow lacul asta devine din ce in ce mai vizitat , ciudat...de obicei sunt singur pe aici"gandi el , apoi isi redirectiona privirea spre lac.Atinse suprafata apei usor cu degetul creand cerculete.
    Alice
    Alice


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 11/10/2009

    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Alice Mier Oct 14, 2009 12:29 am

    Am incercat sa evit privirea printului.Eu intotdeauna consideram inocenta o slabiciune,insa in cazul printului mi se parea diferit...desi corpul sau era firav eram convinsa ca era mai puternic pe dinauntru.Brusc incercarile mele de a-i evita privirea mi s-au parut in zadar.Ma uitam in ochii lui si observam cum ma analiza.
    -Printe... ochii dumneavoastra de la cine sunt mosteniti?intreba aceasta incercand sa schimbe subiectul despre ploaie.
    Ayumi Hamasaki
    Ayumi Hamasaki


    Mesaje : 3
    Data de înscriere : 25/10/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Somewhere I belong

    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Ayumi Hamasaki Dum Oct 25, 2009 5:19 pm

    Ma plimbam ingandurata pe malul lacului, dar privirea mi-a fost atrasa de cateva persoane. Nu am indraznit sa merg la ele si, oricum e nepoliticos sa te bagi in vorba cand nici macar nu stii cu cine vorbesti. Mi-am lasat privirea in jos si continuam sa merg. Ma gandeam la viata mea de pana atunci. Mi-am dat seama ca am avut cam tot ce mi-am dorit cu exceptia unui singur lucru: perosana iubita.

    Continut sponsorizat


    O plimbare pe malul lacului - Pagina 2 Empty Re: O plimbare pe malul lacului

    Mesaj  Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 12:42 pm